Vishay/Dale CRCW120611M0JPEAHR
CRCW120611M0JPEAHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120611M0JPEAHR
Brief Description
RES SMD 11M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120611M0JPEAHR.pdf
Availability of CRCW120611M0JPEAHR
QUANTITY
CRCW120611M0JPEAHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120611M0JPEAHR
Internal Part NumberEIS-CRCW120611M0JPEAHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120611M0JPEAHR
Related LinksCRCW12061, CRCW120611M0JPEAHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120611M0JPEAHR Details Description
Related parts for CRCW120611M0JPEAHR
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 15V datasheet.pdf
HEATSHRINK PVDF 1/16" X 4' BLK datasheet.pdf
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 10A datasheet.pdf
LED ORANGE CLEAR AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
BAG 8X18" STATIC SHIELD datasheet.pdf
CAP ALUM 1.5UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf