Vishay/Dale CRCW1206143RFKTB
CRCW1206143RFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206143RFKTB
Brief Description
RES SMD 143 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206143RFKTB.pdf
Availability of CRCW1206143RFKTB
QUANTITY
CRCW1206143RFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206143RFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206143RFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206143RFKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206143RFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206143RFKTB Details Description
Related parts for CRCW1206143RFKTB
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR60H/AE60G/HKR60H datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 108KSPS 8-UMAX datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M12-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 1MM DL AU T/H datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 530MA 490 MOHM datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf