Vishay/Dale CRCW1206147RFKTC
CRCW1206147RFKTC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206147RFKTC
Brief Description
RES SMD 147 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206147RFKTC.pdf
Availability of CRCW1206147RFKTC
QUANTITY
CRCW1206147RFKTC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206147RFKTC
Internal Part NumberEIS-CRCW1206147RFKTC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206147RFKTC
Related LinksCRCW1206, CRCW1206147RFKTC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206147RFKTC Details Description
Related parts for CRCW1206147RFKTC
CERAMIC RESONATOR 8.00MHZ SMD datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 14POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1.5KV X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWING FRAME datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 121MAPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PANEL MNT PIN datasheet.pdf