Vishay/Dale CRCW1206150KJNEB
CRCW1206150KJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206150KJNEB
Brief Description
RES SMD 150K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206150KJNEB.pdf
Availability of CRCW1206150KJNEB
QUANTITY
CRCW1206150KJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206150KJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206150KJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206150KJNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206150KJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206150KJNEB Details Description
Related parts for CRCW1206150KJNEB
IC EEPROM 64KBIT 120NS 28DIP datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PCB MNT 6POS datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SERIAL I/O 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf