Vishay/Dale CRCW12061K54FKEAHP
CRCW12061K54FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061K54FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12061K54FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12061K54FKEAHP
QUANTITY
CRCW12061K54FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061K54FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12061K54FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061K54FKEAHP
Related LinksCRCW12061, CRCW12061K54FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061K54FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12061K54FKEAHP
IC MOTOR CONTROLLER PAR 8DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 280 OHM 1% 10W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
27+27 DIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 0.100 SMD R/A GOLD datasheet.pdf
HEAVYCON HOUSING/ACCESSORY datasheet.pdf
TWEEZER POINTED FINE 4 4.50" datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher 180mA Backlight 8-SOP datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
15POS M WATER RES FRT.MTG datasheet.pdf