Vishay/Dale CRCW12061K54FKEAHP
CRCW12061K54FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061K54FKEAHP
Brief Description
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12061K54FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12061K54FKEAHP
QUANTITY
CRCW12061K54FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061K54FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12061K54FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061K54FKEAHP
Related LinksCRCW12061, CRCW12061K54FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061K54FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12061K54FKEAHP
JACK .084-.102PIN PRESS-FIT SN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 750K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V DO213AB datasheet.pdf
TVS DIODE 172VWM 314VC SOD57 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf