Vishay/Dale CRCW12061M15FKEA
CRCW12061M15FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061M15FKEA
Brief Description
RES SMD 1.15M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061M15FKEA.pdf
Availability of CRCW12061M15FKEA
QUANTITY
CRCW12061M15FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061M15FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12061M15FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061M15FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12061M15FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061M15FKEA Details Description
Related parts for CRCW12061M15FKEA
FUSE BOARD MNT 7A 32VAC/VDC 1206 datasheet.pdf
IC 9-BIT GEN/CHKER 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 56POS 3A datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.6A 250VAC RAD datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 642 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN datasheet.pdf
IPD 6.5-3MM SHLD 3W SPST M8 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
SWITCH SELECT 3POS DPST 10A 120V datasheet.pdf