Vishay/Dale CRCW12061M30JNTA
CRCW12061M30JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061M30JNTA
Brief Description
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061M30JNTA.pdf
Availability of CRCW12061M30JNTA
QUANTITY
CRCW12061M30JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061M30JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12061M30JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061M30JNTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12061M30JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061M30JNTA Details Description
Related parts for CRCW12061M30JNTA
ADAPTER MPLABICE 40P 600 MIL datasheet.pdf
HANDLE .625X.281" 10-32THR ALUM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 17.5A TO220 datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 640MA 540 MOHM datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/21/180LF 1.5 BK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf