Vishay/Dale CRCW12061M78FKEA
CRCW12061M78FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061M78FKEA
Brief Description
RES SMD 1.78M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061M78FKEA.pdf
Availability of CRCW12061M78FKEA
QUANTITY
CRCW12061M78FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061M78FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12061M78FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061M78FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12061M78FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061M78FKEA Details Description
Related parts for CRCW12061M78FKEA
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 37 I/O 108QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf