Vishay/Dale CRCW12061M87FKEB
CRCW12061M87FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061M87FKEB
Brief Description
RES SMD 1.87M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12061M87FKEB.pdf
Availability of CRCW12061M87FKEB
QUANTITY
CRCW12061M87FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061M87FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12061M87FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061M87FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12061M87FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061M87FKEB Details Description
Related parts for CRCW12061M87FKEB
IDC CABLE - MKR16A/MC16G/MKR16A datasheet.pdf
CONN RECEPT 8POS FMALE PANEL MT datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 2MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC CONV DC/DC 100KHZ AUTO 8SOIC datasheet.pdf