Vishay/Dale CRCW12061R30JNEAHP
CRCW12061R30JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061R30JNEAHP
Brief Description
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12061R30JNEAHP.pdf
Availability of CRCW12061R30JNEAHP
QUANTITY
CRCW12061R30JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061R30JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12061R30JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061R30JNEAHP
Related LinksCRCW12061, CRCW12061R30JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061R30JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW12061R30JNEAHP
Crystal 6.1440MHz 30ppm 18pF 100 Ohm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V 1111 datasheet.pdf
WRENCH OPEN END 22MM 7.72" datasheet.pdf
RES SMD 32.8KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf