Vishay/Dale CRCW12061R43FKEAHP
CRCW12061R43FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12061R43FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.43 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12061R43FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12061R43FKEAHP
QUANTITY
CRCW12061R43FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12061R43FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12061R43FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12061R43FKEAHP
Related LinksCRCW12061, CRCW12061R43FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12061R43FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12061R43FKEAHP
CONN HEADER .100 DUAL STR 50POS datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP 16.5V 10-MSOP datasheet.pdf
IC TIMING CTRL HUB P4 48-TSSOP datasheet.pdf
RES 22.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 80MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SKT datasheet.pdf