Vishay/Dale CRCW120620M0JPEBHR
CRCW120620M0JPEBHR picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120620M0JPEBHR
Brief Description
RES SMD 20M OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120620M0JPEBHR.pdf
Availability of CRCW120620M0JPEBHR
QUANTITY
CRCW120620M0JPEBHR Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120620M0JPEBHR
Internal Part NumberEIS-CRCW120620M0JPEBHR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±500ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120620M0JPEBHR
Related LinksCRCW12062, CRCW120620M0JPEBHR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120620M0JPEBHR Details Description
Related parts for CRCW120620M0JPEBHR
IC MCU 8BIT 8KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FMAC INPUT FILTER 3-PHASE 110A datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SOD123 datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM datasheet.pdf