Vishay/Dale CRCW1206215KFKEAHP
CRCW1206215KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206215KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 215K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206215KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1206215KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1206215KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206215KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206215KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206215KFKEAHP
Related LinksCRCW12062, CRCW1206215KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206215KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206215KFKEAHP
IC OPAMP GP 8MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SO datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144QFP datasheet.pdf
IC REG LINEAR 5V 8-TDFN datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 6800 OHM 5% 0805 datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM ROUND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 16V X8R 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf