Vishay/Dale CRCW120621K0FKEAHP
CRCW120621K0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120621K0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 21K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120621K0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120621K0FKEAHP
QUANTITY
CRCW120621K0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120621K0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120621K0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120621K0FKEAHP
Related LinksCRCW12062, CRCW120621K0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120621K0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120621K0FKEAHP
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC 8-BIT D/A CONV 28-SOIC datasheet.pdf
RES 2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP TANT 0.15UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
ALZ RELAY 1 FORM A 5V datasheet.pdf