Vishay/Dale CRCW120621K5FKEC
CRCW120621K5FKEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120621K5FKEC
Brief Description
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120621K5FKEC.pdf
Availability of CRCW120621K5FKEC
QUANTITY
CRCW120621K5FKEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120621K5FKEC
Internal Part NumberEIS-CRCW120621K5FKEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)