Vishay/Dale CRCW1206220RJNEC
CRCW1206220RJNEC picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206220RJNEC
Brief Description
RES SMD 220 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206220RJNEC.pdf
Availability of CRCW1206220RJNEC
QUANTITY
CRCW1206220RJNEC Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206220RJNEC
Internal Part NumberEIS-CRCW1206220RJNEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206220RJNEC
Related LinksCRCW1206, CRCW1206220RJNEC Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206220RJNEC Details Description
Related parts for CRCW1206220RJNEC
RESONATOR CERAMIC 16.00MHZ W/CAP datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100" DL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 30POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 50mA Signage 28-QFN (5x5) datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf