Vishay/Dale CRCW1206221RFKTA
CRCW1206221RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206221RFKTA
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206221RFKTA.pdf
Availability of CRCW1206221RFKTA
QUANTITY
CRCW1206221RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206221RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1206221RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206221RFKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW1206221RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206221RFKTA Details Description
Related parts for CRCW1206221RFKTA
RES 1.58K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 0.8A 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
SHEET FAM3 100X100MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 4.2MM 12-24VDC datasheet.pdf