Vishay/Dale CRCW1206226KDHEBP
CRCW1206226KDHEBP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206226KDHEBP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 226K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206226KDHEBP.pdf
Availability of CRCW1206226KDHEBP
QUANTITY
CRCW1206226KDHEBP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206226KDHEBP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206226KDHEBP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206226KDHEBP
Related LinksCRCW1206, CRCW1206226KDHEBP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206226KDHEBP Details Description
Related parts for CRCW1206226KDHEBP
FIXED IND 3.9UH 1.98A 76 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS UNIV I/O SLOT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
LED ARRAY 1000LM WARM WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf