Vishay/Dale CRCW120622K0JNEAHP
CRCW120622K0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120622K0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 22K OHM 5% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120622K0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW120622K0JNEAHP
QUANTITY
CRCW120622K0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120622K0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120622K0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120622K0JNEAHP
Related LinksCRCW12062, CRCW120622K0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120622K0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW120622K0JNEAHP
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 400KHZ SOT23-5 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 50MA SOT223 datasheet.pdf
SENSOR HEAD 9M 310MM IP-67 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf