Vishay/Dale CRCW120622R0JNEAHP
CRCW120622R0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120622R0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 22 OHM 5% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120622R0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW120622R0JNEAHP
QUANTITY
CRCW120622R0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120622R0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120622R0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120622R0JNEAHP
Related LinksCRCW12062, CRCW120622R0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120622R0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW120622R0JNEAHP
IC DRIVER BRIDGE 3-PHASE 44-PLCC datasheet.pdf
JUMPER FOR WDU 4 2POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 16TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 2W MELF datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 150000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
RES 316.2 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 990V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf
IC OP AMP RRIO 9MHZ 16V 8MSOP datasheet.pdf