Vishay/Dale CRCW120622R6FKEA
CRCW120622R6FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120622R6FKEA
Brief Description
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120622R6FKEA.pdf
Availability of CRCW120622R6FKEA
QUANTITY
CRCW120622R6FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120622R6FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120622R6FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120622R6FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120622R6FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120622R6FKEA Details Description
Related parts for CRCW120622R6FKEA
IC REG BUCK ADJ 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 6KB FLASH 28SDIP datasheet.pdf
IC TXRX 2.4GHZ 802.15.4 datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 3.3V OE SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 31.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
3GPP LTE CHANNEL ESTIMATOR IP datasheet.pdf
Connector Socket 38 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf