Vishay/Dale CRCW120623R7FKEAHP
CRCW120623R7FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120623R7FKEAHP
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120623R7FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120623R7FKEAHP
QUANTITY
CRCW120623R7FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120623R7FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120623R7FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120623R7FKEAHP
Related LinksCRCW12062, CRCW120623R7FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120623R7FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120623R7FKEAHP
CAP CER 270PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 8SOIC datasheet.pdf
FILTER COMPACT 4A PCB datasheet.pdf
RES 237 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES 1.457K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
ESD5020-21, ENABLING SWITCH DEV datasheet.pdf
RES 6.821K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf