Vishay/Dale CRCW120627K4FKEA
CRCW120627K4FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120627K4FKEA
Brief Description
RES SMD 27.4K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120627K4FKEA.pdf
Availability of CRCW120627K4FKEA
QUANTITY
CRCW120627K4FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120627K4FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120627K4FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120627K4FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120627K4FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120627K4FKEA Details Description
Related parts for CRCW120627K4FKEA
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-QFN datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 72POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTR 8BIT 3ST 16SOIC datasheet.pdf
RING AVIKRIMP EXPD (C-828-08X) datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf