Vishay/Dale CRCW12062K15FKEAHP
CRCW12062K15FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12062K15FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12062K15FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12062K15FKEAHP
QUANTITY
CRCW12062K15FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12062K15FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12062K15FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12062K15FKEAHP
Related LinksCRCW12062, CRCW12062K15FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12062K15FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12062K15FKEAHP
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC NVSRAM 256KBIT 70NS 28EDIP datasheet.pdf
Connector Receptacle Firewire (IEEE 1394) 6 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
DEMO BOARD VIPER27L L6564 L6599A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 84MA 8 OHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf