Vishay/Dale CRCW12062M94FKEA
CRCW12062M94FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12062M94FKEA
Brief Description
RES SMD 2.94M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12062M94FKEA.pdf
Availability of CRCW12062M94FKEA
QUANTITY
CRCW12062M94FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12062M94FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12062M94FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12062M94FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12062M94FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12062M94FKEA Details Description
Related parts for CRCW12062M94FKEA
RACK ECONOMIZER 84.06X22 X 18.5" datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 120POS 1.27MM datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 10' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS .100" GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 720MA 1 OHM TH datasheet.pdf
DIPLEXER datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 94POS datasheet.pdf