Vishay/Dale CRCW12062R70JNEAIF
CRCW12062R70JNEAIF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12062R70JNEAIF
Brief Description
RES SMD 2.7 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12062R70JNEAIF.pdf
Availability of CRCW12062R70JNEAIF
QUANTITY
CRCW12062R70JNEAIF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12062R70JNEAIF
Internal Part NumberEIS-CRCW12062R70JNEAIF
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-IF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12062R70JNEAIF
Related LinksCRCW12062, CRCW12062R70JNEAIF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12062R70JNEAIF Details Description
Related parts for CRCW12062R70JNEAIF
BRD SPT SNAP FIT SCREW MNT 7/8" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212POS .050 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1.27KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
TAPE POLYIMIDE FILM 12X12" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PANEL MNT TH SKT datasheet.pdf
CAP FILM 18UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf