Vishay/Dale CRCW120632R4FKTA
CRCW120632R4FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120632R4FKTA
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120632R4FKTA.pdf
Availability of CRCW120632R4FKTA
QUANTITY
CRCW120632R4FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120632R4FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW120632R4FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120632R4FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW120632R4FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120632R4FKTA Details Description
Related parts for CRCW120632R4FKTA
IC MPU I386 25MHZ 132QFP datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf