Vishay/Dale CRCW1206332RFKEAHP
CRCW1206332RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206332RFKEAHP
Brief Description
RES SMD 332 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206332RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1206332RFKEAHP
QUANTITY
CRCW1206332RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206332RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206332RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206332RFKEAHP
Related LinksCRCW12063, CRCW1206332RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206332RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206332RFKEAHP
CONN RECEPT 2POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 3A 24V datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 660MA SOT-223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 12-10AWG M10 datasheet.pdf
23 CIR MTA-100 CONN GREN LF datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A QC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 0.9A 8DFN datasheet.pdf