Vishay/Dale CRCW120633K0JNTA
CRCW120633K0JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120633K0JNTA
Brief Description
RES SMD 33K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120633K0JNTA.pdf
Availability of CRCW120633K0JNTA
QUANTITY
CRCW120633K0JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120633K0JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW120633K0JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120633K0JNTA
Related LinksCRCW1206, CRCW120633K0JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120633K0JNTA Details Description
Related parts for CRCW120633K0JNTA
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 3/8" datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOD523 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 26.29V 500MW SOD323F datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 5 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 48V 10W datasheet.pdf