Vishay/Dale CRCW120633K2FKEAHP
CRCW120633K2FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120633K2FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120633K2FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120633K2FKEAHP
QUANTITY
CRCW120633K2FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120633K2FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120633K2FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120633K2FKEAHP
Related LinksCRCW12063, CRCW120633K2FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120633K2FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120633K2FKEAHP
IC ADC 16BIT 3CH 16-DIP datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES 50K OHM TO236-3 datasheet.pdf
TAPE MASKING NATURAL 36MM X 55M datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 8DSBGA datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
LAPPING FILM DIAMOND 11"L X 9"W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf