Vishay/Dale CRCW1206357KFHEAP
CRCW1206357KFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206357KFHEAP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 357K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206357KFHEAP.pdf
Availability of CRCW1206357KFHEAP
QUANTITY
CRCW1206357KFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206357KFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206357KFHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206357KFHEAP
Related LinksCRCW1206, CRCW1206357KFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206357KFHEAP Details Description
Related parts for CRCW1206357KFHEAP
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
GDT 250V 10KA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 20V 1A SOT-223 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 43POS STRGHT PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 225A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
PCB TRANS CONN, 0.100"" datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 30PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf