Vishay/Dale CRCW1206357KFHEAP
CRCW1206357KFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206357KFHEAP
Brief Description
RES SMD 357K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206357KFHEAP.pdf
Availability of CRCW1206357KFHEAP
QUANTITY
CRCW1206357KFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206357KFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206357KFHEAP
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206357KFHEAP
Related LinksCRCW1206, CRCW1206357KFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206357KFHEAP Details Description
Related parts for CRCW1206357KFHEAP
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411 datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
40W PLUG HSG ASSY BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 2W SMBG datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf