Vishay/Dale CRCW120639R0JNEAIF
CRCW120639R0JNEAIF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120639R0JNEAIF
Brief Description
RES SMD 39 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120639R0JNEAIF.pdf
Availability of CRCW120639R0JNEAIF
QUANTITY
CRCW120639R0JNEAIF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120639R0JNEAIF
Internal Part NumberEIS-CRCW120639R0JNEAIF
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-IF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120639R0JNEAIF
Related LinksCRCW12063, CRCW120639R0JNEAIF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120639R0JNEAIF Details Description
Related parts for CRCW120639R0JNEAIF
IDC CABLE - MKR34K/MC34G/MCS34K datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 16TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
WIRE GLOBAL LIMIT SW SOFTWARE datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.85" DIA BLACK datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 30PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V TO-236AB datasheet.pdf