Vishay/Dale CRCW12063K30JNEA
CRCW12063K30JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K30JNEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K30JNEA.pdf
Availability of CRCW12063K30JNEA
QUANTITY
CRCW12063K30JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K30JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K30JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K30JNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12063K30JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K30JNEA Details Description
Related parts for CRCW12063K30JNEA
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECEPT 55POS TYPE C R/A datasheet.pdf
IC MEM FIFO 512X9 15NS 56-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 4POS datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE PIN datasheet.pdf
LIGHT CURTAIN FINGER 230MM datasheet.pdf
FLASHLIGHT LED 20LM AA(2) datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 200POS SMD datasheet.pdf