Vishay/Dale CRCW12063K30JNEA
CRCW12063K30JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K30JNEA
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K30JNEA.pdf
Availability of CRCW12063K30JNEA
QUANTITY
CRCW12063K30JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K30JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K30JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K30JNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12063K30JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K30JNEA Details Description
Related parts for CRCW12063K30JNEA
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
RES 1.3M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR NEON WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
RES 20 OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7.3PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH SELECT 2POS DPST 10A 120V datasheet.pdf