Vishay/Dale CRCW12063K32FKTB
CRCW12063K32FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K32FKTB
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K32FKTB.pdf
Availability of CRCW12063K32FKTB
QUANTITY
CRCW12063K32FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K32FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K32FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K32FKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063K32FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K32FKTB Details Description
Related parts for CRCW12063K32FKTB
CONN HEADER .100 DUAL R/A 48POS datasheet.pdf
IC COMPARATOR LP DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 1GB datasheet.pdf
IC MOBILE PC CLK EMEBED 48VFQFPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf