Vishay/Dale CRCW12063K48FKTB
CRCW12063K48FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K48FKTB
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K48FKTB.pdf
Availability of CRCW12063K48FKTB
QUANTITY
CRCW12063K48FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K48FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K48FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K48FKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063K48FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K48FKTB Details Description
Related parts for CRCW12063K48FKTB
CAP CER 150PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.8A TRPL 16QFN datasheet.pdf
FERRITE CHIP 2000 OHM 200MA 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 20% 1611 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 704 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
IC OPAMP GROUND SENSE 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf