Vishay/Dale CRCW12063K65FKEB
CRCW12063K65FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063K65FKEB
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063K65FKEB.pdf
Availability of CRCW12063K65FKEB
QUANTITY
CRCW12063K65FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063K65FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12063K65FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063K65FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12063K65FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063K65FKEB Details Description
Related parts for CRCW12063K65FKEB
VARISTOR 7.1V 150A 1206 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE - AKC30H/AE30G/AKC30H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IMPACT BP 3X8 OPEN SN datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT DPDT 5A datasheet.pdf
STEEL INNER PANEL datasheet.pdf
FIXED IND 13UH 310MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf