Vishay/Dale CRCW12063R01FNTA
CRCW12063R01FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12063R01FNTA
Brief Description
RES SMD 3.01 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12063R01FNTA.pdf
Availability of CRCW12063R01FNTA
QUANTITY
CRCW12063R01FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12063R01FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12063R01FNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12063R01FNTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12063R01FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12063R01FNTA Details Description
Related parts for CRCW12063R01FNTA
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 6-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 3POS datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT323 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT LP 16-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO204AC datasheet.pdf
C/A LC-SC DUP 50/125 MM 4M datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
RES 187K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS datasheet.pdf