Vishay/Dale CRCW1206412RFKTB
CRCW1206412RFKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206412RFKTB
Brief Description
RES SMD 412 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206412RFKTB.pdf
Availability of CRCW1206412RFKTB
QUANTITY
CRCW1206412RFKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206412RFKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206412RFKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206412RFKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206412RFKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206412RFKTB Details Description
Related parts for CRCW1206412RFKTB
DIODE ARRAY GP 80V 250MA SOT363 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 160VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 2.3A 42 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16K FLASH 24-QFN datasheet.pdf
712FXE4-ST-80 SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf