Vishay/Dale CRCW120643K0JNEAHP
CRCW120643K0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120643K0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120643K0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW120643K0JNEAHP
QUANTITY
CRCW120643K0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120643K0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120643K0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120643K0JNEAHP
Related LinksCRCW12064, CRCW120643K0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120643K0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW120643K0JNEAHP
FIXED IND 6.8UH 960MA 324 MOHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
RES 4.37K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
IC MMIC PWR AMP 30GHZ 8SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
101-LOK TRIO TEK MALE VERTICAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
LED WHITE DIFF 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
RES 50K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
STOP WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 20% 2000VDC datasheet.pdf