Vishay/Dale CRCW120643K2FKEA
CRCW120643K2FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120643K2FKEA
Brief Description
RES SMD 43.2K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120643K2FKEA.pdf
Availability of CRCW120643K2FKEA
QUANTITY
CRCW120643K2FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120643K2FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120643K2FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120643K2FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120643K2FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120643K2FKEA Details Description
Related parts for CRCW120643K2FKEA
RES SMD 620 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 110MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN TERM FAST-ON 1/0AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 72POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DC-DC 6W DUAL O/P 4:1 INPUT SIP datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf