Vishay/Dale CRCW120643R0JNEAHP
CRCW120643R0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120643R0JNEAHP
Brief Description
RES SMD 43 OHM 5% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120643R0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW120643R0JNEAHP
QUANTITY
CRCW120643R0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120643R0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120643R0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120643R0JNEAHP
Related LinksCRCW12064, CRCW120643R0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120643R0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW120643R0JNEAHP
RES SMD 402 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 0.3W 0102 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 2.8A 140 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 344VC DO41 datasheet.pdf
POWER SHELF datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ/3.3V 2.5A 16TSSOP datasheet.pdf
AT-5758 CRIMP TOOL HEAD datasheet.pdf
CAP MICA 6PF 0.5PF 500V RADIAL datasheet.pdf
LED MOD 6500K 1490LM 80CRI datasheet.pdf
CAP FILM 11 NF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf