Vishay/Dale CRCW120643R2FKEA
CRCW120643R2FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120643R2FKEA
Brief Description
RES SMD 43.2 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120643R2FKEA.pdf
Availability of CRCW120643R2FKEA
QUANTITY
CRCW120643R2FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120643R2FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120643R2FKEA
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120643R2FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120643R2FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120643R2FKEA Details Description
Related parts for CRCW120643R2FKEA
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 2GB datasheet.pdf
BATTERY CHARGER FOR LS3 datasheet.pdf
CONN PLUG SAS 29POS VERT SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TVS DIODE 36.8VWM DO204AL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf