Vishay/Dale CRCW120645K3FKEA
CRCW120645K3FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120645K3FKEA
Brief Description
RES SMD 45.3K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120645K3FKEA.pdf
Availability of CRCW120645K3FKEA
QUANTITY
CRCW120645K3FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120645K3FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120645K3FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120645K3FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120645K3FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120645K3FKEA Details Description
Related parts for CRCW120645K3FKEA
CONN HEADER 136PS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 4A 100 MOHM TH datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 390NH SMD datasheet.pdf
CAP CER 47UF 10V X6S 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 2500V 0.2A TO263 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV GATE DRIVER 16DIP datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
IC SW SPDT datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf