Vishay/Dale CRCW120646K4FKEB
CRCW120646K4FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120646K4FKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120646K4FKEB.pdf
Availability of CRCW120646K4FKEB
QUANTITY
CRCW120646K4FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120646K4FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120646K4FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120646K4FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120646K4FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120646K4FKEB Details Description
Related parts for CRCW120646K4FKEB
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
ID ISC.ANT.MUX 8X ANT MULTIPLEXR datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 24SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
RES 5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6ROW SIG END 25 COL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf