Vishay/Dale CRCW120646R4FKTA
CRCW120646R4FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120646R4FKTA
Brief Description
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120646R4FKTA.pdf
Availability of CRCW120646R4FKTA
QUANTITY
CRCW120646R4FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120646R4FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW120646R4FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120646R4FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW120646R4FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120646R4FKTA Details Description
Related parts for CRCW120646R4FKTA
OPTOISO 5KV OPEN COLLECTOR 6DIP datasheet.pdf
IC OPAMP VGA 35MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SOCKET SET W/HNDL 6PNT 1/4" 13PC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST M12 datasheet.pdf
BOX S STEEL 12.05"L X 12.05"W datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 NEON BAY SOLDER datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 0.05% AXIAL datasheet.pdf