Vishay/Dale CRCW120647R0JNTB
CRCW120647R0JNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120647R0JNTB
Brief Description
RES SMD 47 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120647R0JNTB.pdf
Availability of CRCW120647R0JNTB
QUANTITY
CRCW120647R0JNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120647R0JNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW120647R0JNTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120647R0JNTB
Related LinksCRCW1206, CRCW120647R0JNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120647R0JNTB Details Description
Related parts for CRCW120647R0JNTB
IC FLASH 8MBIT 90NS 44SOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-10V 120W datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 50A AC datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMB datasheet.pdf
CONN PLUG 56 CKT SIGNAL MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 590K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
XCEDE 4W 4PVH 4COL datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
96 kHz Digital Audio Interface Transmitter IC datasheet.pdf