Vishay/Dale CRCW120649K9FKTB
CRCW120649K9FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120649K9FKTB
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120649K9FKTB.pdf
Availability of CRCW120649K9FKTB
QUANTITY
CRCW120649K9FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120649K9FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW120649K9FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120649K9FKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW120649K9FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120649K9FKTB Details Description
Related parts for CRCW120649K9FKTB
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS IDC .100 PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD MINI 24POS datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD80 datasheet.pdf